Jak oszczędnie otworzyć biznes kosmetyczny?

Jak uruchomić manufakturę nie wydając majątku

Podziel się tym postem

Marzysz o otworzeniu własnego biznesu kosmetycznego, ale obawiasz się, że to wymaga fortuny? Sprawdź moje sprawdzone kroki, aby rozpocząć swoją przygodę w branży kosmetycznej oszczędnie!

 

Jak zacząć produkcję kosmetyków aby od początku oszczędzać?

Są pewne elementy, w które po prostu musisz zainwestować:

   1. Lokal, w którym kosmetyki będą wytwarzane (wynajęty lokal, własny lokal, lub zlecenie produkcji na zewnątrz – produkcja kontraktowa, private label).

   1. Raporty bezpieczeństwa kosmetyków – jeśli zdecydujesz się produkować kosmetyki we własnym zakresie.

   1. Oprawa graficzna produktów, etykiety, opakowania.

   1. Wyposażenie pracowni, surowce, sprzęt.

   1. Aspekty sprzedażowe – sklep stacjonarny i/lub online, domena, hosting, umiejscowienie strony i wiele innych

   1. Aspekty marketingowe – reklama, brand i branding

  Ale możesz na powyższe kroki prowadzące do uruchomienia manufaktury wydać naprawdę przeróżne pieniądze, od małych po naprawdę spore sumy.

  Zatem w jaki sposób zrobić to niedrogo?

   

  Poniżej znajdziesz kilka przetestowanych przeze mnie wskazówek, które pozwolą ci zrobić to tanio:

    1. Miej z tyłu głowy, że rozwijasz firmę i nie od razu potrzebujesz mieć specjalistyczny sprzęt. Najczęściej podstawowe wyposażenie, na którym już tworzysz kosmetyki w zaciszu domowym, wystarczy. Specjalistyczne urządzenia dokupisz wraz z rozwojem firmy.

    1. Zacznij od jednego, czy dwóch produktów kosmetycznych przygotowanych do sprzedaży – znam mnóstwo manufaktur kosmetycznych, które właśnie tak wystartowały. Mimo, że twoje ego woła o 10 produktów na start, postaraj się posłuchać głosu rozsądku i rozpocząć wolniej, taniej i stabilniej.

    1. Pomyśl o podnajmowaniu pracowni produkcji kosmetyków, zamiast od razu inwestować w adaptację wynajmowanej przestrzeni. Pamiętaj, że uruchomienie Manufaktury Kosmetyków jest relatywnie proste, trudniejszy jest jej rozwój!

    1. Współprace barterowe, czyli oparte na wymianie dóbr, to świetne rozwiązanie pozwalające na uruchomienie biznesu kosmetycznego bez wydawania na to majątku!

    1. Kooperatywa wewnątrz konkurencji, wspólne zakupy surowców, mają bardzo głęboki sens i pozwalają osiągnąć spore oszczędności.

    1. Pamiętaj, że 70% już wdrożone do sprzedaży jest lepsze niż 100% które nadal czeka na odpowiedni moment i poziom doskonałości!

    

   Obejrzyj webinar, aby poznać szczegóły jak ja uruchomiłam Biznes Kosmetyczny oszczędnie?

   Aby zapoznać się ze szczegółami w jaki sposób mi udało się uruchomić Manufakturę Kosmetyków, nie wydając na to majątku? zapraszam Cię do obejrzenia webinaru pod tym samym tytułem (kliknij w link). Opowiadam w nim bardzo szczegółowo jak ja zaczęłam produkcję kosmetyków posiadając zaledwie 4.000 zł. Na co je przeznaczyłam i jak skutecznie rozwinęłam ten biznes stając się rozpoznawalna w Polsce, ale również mając na koncie sukcesów produkcję 29.000 mydeł dla firmy Amazon. Obejrzyj koniecznie jeśli pragniesz uruchomić własną linię produkcji kosmetyków 🙂

    

   Szczegóły poszczególnych kroków w uruchamianiu Manufaktury przedstawiam szerzej w jedynym w Polsce kursie: Jak otworzyć własny biznes kosmetyczny? ale przekazuję je również w kontaktach z tobą poprzez newsletter, kanał YouTube, Instagram, konsultacje biznesowe oraz wyjątkowej formy mentoringu – gdy jesteśmy tylko TY i ja oraz Twój biznes.

   Wybierz który format pasuje Ci najbardziej i zapraszam, bo uważam, że dzięki tym treściom z lekkością uruchomisz i z sukcesem poprowadzisz swój wymarzony biznes kosmetyczny.

    

   Planujesz własny biznes kosmetyczny?

   Odbierz CHECKLISTĘ, która pomoże Ci w uporządkowaniu wszystkich niezbędnych czynności do wykonania przy zakładaniu firmy kosmetycznej. Wraz z zapisem regularnie otrzymasz także sprawdzone porady dotyczące własnego biznesu kosmetycznego, prosto na swoją skrzynkę!

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Więcej do poczytania

   Jak uruchomić manufakturę nie wydając majątku
   Biznes kosmetyczny

   Jak oszczędnie otworzyć biznes kosmetyczny?

   Marzysz o otworzeniu własnego biznesu kosmetycznego, ale obawiasz się, że to wymaga fortuny? Sprawdź moje sprawdzone kroki, aby rozpocząć swoją przygodę w branży kosmetycznej oszczędnie!

   akademia-sklep-img-malgorzata-bialoszewska-img-01
   Slow biznes

   Slow w biznes – czyli jak?

   Jeśli marzysz o zwolnieniu tempa w swoim biznesie, ten post będzie dla ciebie idealny.

   Logowanie

   Zarejestruj się

   Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

   Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.